Kurs Dolara Amerykańskiego USD PLN Wykresy i prognozy

By: | Tags: | Comments: 0 | March 26th, 2021

Przy założeniu, że ceny surowców, których Polska jest importerem, nie będą istotnie rosły. Słaby rynek kryptowalut uderza w wyniki Nvidie. Po ponad 50% spadku bitcoina już nie opłaca…

Aktualnie kurs znajduje się w środku szerokiego przedziału… Cywilizowany świat analizuje na razie kocopały Jaszczomba na molo oraz jego brednie na łamach reżimowej prasy o spisku Niemiec na jego pulchną osobę. Gdy inwestorzy ustalą, że to nie są fake newsy, reportaże z cyrku ani tym bardziej kolejne skecze Neo-Nówki, dolar, euro i frank mogą być nawet po 7 cebulionów. Tylko złożenie dymisji przez Jaszczomba może jeszcze coś uratować. „Gdyby tarcza miałaby być utrzymana do końca roku, to efekt wynosi 1,6-1,7 pkt,.

cena dolara prognoza

Sporą nerwowość wśród inwestorów wzbudza wizyta Przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na Tajwanie. Podnosi ona napięcie geopolityczne, ale także przypomina o ryzyku ponownego rozkręcenia się wojny handlowej i dalszego ochłodzenia stosunków między Chinami a USA. W piątek opublikowany zostanie zoho workplace reimagines kontekst biznesowy i ciągłość w aplikacjach raport z rynku pracy USA. Wyznaczy on postrzeganie kondycji tej kluczowej w oczach Fed sfery gospodarki i… Perspektywa powrotu notowań EURUSD w stronę parytetu jest bardziej prawdopodobna, niż jeszcze kilka godzin temu – rysująca się fala spadkowa na tej parze jest coraz wyraźniejsza.

Kurs dolara szybko wraca do 4,70. Euro wybija ponad wiosenne szczyty

Na rynek ponownie wraca zasada, że złe dane makro to dobre dane dla Wall Street. Wczoraj poznaliśmy pierwszy szacunek PKB USA za drugi kwartał. Ceny kontraktów na ropę naftową na NYMEX-ie i ICE spadły wczoraj do najniższych poziomów od końca lutego. Dziś rano próbowały odrabiać te straty (WTI +0,9 proc., Brent +0,7 proc.). Podobnie jak w Polsce za jej obniżenie odpowiadają spadające ceny benzyny.

Kurs EUR/PLN powraca nad kluczowe pułapy Ostatni, wyraźny skok wartości złotego wyparował, a dolar znów wyrósł na najbardziej pożądaną walutę. Jego status dziś wieczorem przejdzie próbę pod postacią posiedzenia Fed. Oczekujemy 7usd to cad kolejnej ostrej podwyżki o 75 punktów bazowych. Część rynku licząca, że amerykański bank centralny wyraźnie złagodzi swoje nastawianie, może poczuć się rozczarowana. Choć wzrost PKB będzie hamować, to tu i teraz…

cena dolara prognoza

W efekcie USD/PLN nie może oderwać się od 4,60. Notowania złotego względem euro i dolara Oznacza to, że dolar kosztuje tyle samo ile w apogeum wyprzedaży złotego po inwazji Rosji bitclude opinie na Ukrainę i 25 groszy mniej aniżeli w lipcowym szczycie wszech czasów. Spodziewamy się, że letnia stabilizacja to przystanek przed dalszym odrabianiem strat przez złotego.

Kurs franka 10 sierpnia powyżej 4,8 zł

Obecnie prognoza taka wygląda bardzo optymistycznie i w mojej ocenie obarczona jest wysokim ryzykiem. Obecnie mediana prognoz rynkowych analityków zakłada, że 31 grudnia kurs euro znajdzie się na poziomie 4,65 zł. To wartość o 5 groszy wyższa niż dwa miesiące temu i już o 10 groszy wyższa względem tego, czego oczekiwano na początku roku. Oznacza to, że analitycy z instytucji finansowych w większości nie oczekują umocnienia złotego w drugim półroczu. Większa aprecjacja PLN nie jest też spodziewana w 2023 roku.

Wyszukaj kursy archiwalne

Bank centralny USA był bardziej jastrzębi jeśli chodzi o politykę monetarną, za to EBC odwlekało w czasie decyzję dotyczącą stóp procentowych. Jednak nie jest to jedyny czynnik, który wpływa na ceny walut i prognozy dla nich. Napięta sytuacja jest również na rynku energetycznym, która bardziej sprzyja Stanom Zjednoczonym, a stanowi poważne wyzwanie gospodarcze dla Europy, o czym na bieżąco opisujemy sytuację na portalu wzielonejstrefie. Jeszcze wczoraj rynki spodziewały się przyspieszenia wzrostu stóp procentowych. Dzisiaj z kolei po wczorajszym odczycie w sprawie inflacji mamy dokładnie odwrotny trend.

Kurs franka 2 sierpnia powyżej 4,8 zł

Kurs dolara amerykańskiego to obok kursu euro jeden z dwóch najważniejszych kursów walutowych z polskiej perspektywy. Od tego ile kosztuje dolar, zależy ile płacimy za importowane dobra (w tym np. ropę naftową) oraz ile wart jest nasz eksport rozliczany w amerykańskiej walucie. Ostatnio byliśmy świadkami przełamania parytetu na eurodolarze, natomiast w minioną środę Rezerwa Federalna USA podniosła stopy procentowe o 75 pb. Sprawdzamy prognozy walutowe po tych ważnych wydarzeniach. Dobra passa amerykańskiej waluty z pierwszej połowy lipca to przeszłość – teraz dolar oddaje zyski.

Można przewalutować część swoich oszczędności. Realne stopy procentowe pozostają ujemne i mimo ostatnich podwyżek stóp przez Radę Polityki Pieniężnej wynoszą obecnie ok. -9% (uwzględniając bieżącą, a nie oczekiwaną inflację). W związku z tym, że w znacznej mierze zależy to od decyzji administracyjnych oraz kwestii obarczonych wyjątkowo dużą niepewnością, trudno określić, jak będzie wyglądała sytuacja inflacyjna w krótkim terminie. Zakładamy jednak, że w przyszłym roku dynamika cen będzie stopniowo opadać, co powinno prowadzić do wzrostu realnych stóp procentowych do okolic zera pod koniec 2023 r.

Kurs dolara 9 sierpnia powyżej 4,6 zł

Wczorajsza sesja na amerykańskim rynku akcji nie przyniosła jakichś większych rozstrzygnięć (S&P 500 +0,13 proc., DJIA +0,28 proc., Nasdaq Composite -0,43 proc.). Również dzisiejsza sesja na giełdach Azji i Oceanii miała niejednoznaczny przebieg (Hang… Od marca Fed podniósł stopy o 225 punktów bazowych, czyli tyle samo ile w całym ostatnim cyklu. Wówczas po 2015 roku amerykańska instytucja potrzebowała na to pełnych trzech lat.

Rosja i Chiny już jednak myślą, aby zdetronizować popularnego “zielonego”. Otwarcie chińskiego rachunku kapitałowego może doprowadzić do stworzenie waluty, która mogłaby rywalizować z dolarem amerykańskim o status waluty rezerwowej. Na razie jednak dolar jest głównym probierzem nastrojów na świecie. EURUSD to jedna z podstawowych par walutowych, to znaczy, iż wchodzi ona w skład instrumentów, którymi handluje się najczęściej na Forex.

Zgodnie z oczekiwaniami, piątkowa sesja na globalnych rynkach walutowych upłynęła pod znakiem opublikowanych w Stanach Zjednoczonych danych z tamtejszego rynku pracy. Znacznie lepsze od oczekiwań dane wyraźnie podbiły wartość amerykańskiego dolara, decydując tym samym o bilansie całej sesji praktycznie na całym szerokim rynku walutowym. Notowania złotego pod presją mocnego dolara Naturalnie, siła dolara przełożyła się również na wyceny złotego. Notowania USD/PLN w piątek zwyżkowały do okolic 4,62 i dzisiaj rano także utrzymują się powyżej tego poziomu. Tym samym, sytuacja na tej parze walutowej wpisuje się w obserwowaną na szerokim rynku siłę dolara, którą dodatkowo podbija oczekiwanie na tamtejszą kolejną podwyżkę stóp procentowych.

Jeszcze pod koniec maja euro kosztowało ok. 4,56 zł, a dolar 4,25 zł. W połowie lipca obie waluty były wyceniane na niemal 4,85 zł. Od tego czasu sytuacja poprawiła się tylko nieznacznie. Spodziewamy się, że wyzwanie normy w przypadku krzepnięcia rynkowych nastrojów zejście poniżej tej bariery będzie kwestią czasu. Na korzyść złotego przemawia rozszerzająca się różnica w poziomie stóp procentowych w relacji do głównych walut.

Leave a Reply